Kategória: Sport és mozgás

Hasizomgyakorlatok fitlabdával

A testmozgás nagyon fontos dolog az egészségünk -- és nem utolsósorban a szépségünk szempontjából hiszen a túlsúlyt és a legtöbb betegséget a mozgáshiány és a helytelen életmód okozza. Ha naponta elvégzünk pár tornagyakorlatot, mindjárt frissebbnek fogjuk érezni magunkat testileg-lelkileg egyaránt.

A legjobb persze az lenne, ha hetente két-három alkalommal egy vagy két órát tornáznánk -- bármit, ami megmozgat: kocogás, biciklizés, kalanetika, torna, fitnessz.

Fitlabdával is végezhető tornagyakorlatokat mutatunk be, amelyek a has izmait erősítik, javítják a testtartást, és alakformáló hatásuk van. Ha naponta néhányszor elvégezzük ezt a rövid tornát, kis idő múlva tapasztalni fogjuk magunkon jótékony hatását. Nemcsak fittebbek leszünk, de az alakunkon is látszani fog az eredmény. Ne feledjük, nemsokára itt a nyár, egyre kevesebb ruhára lesz szükségünk, és egyre több látszik majd a testünkből. Tegyünk érte, hogy a látvány szép legyen!

A tornagyakorlatokat Kilberger Renáta személyi edző mutatja be.
Fotó: Kálmán Roland

1.
Feküdjünk a labdára úgy, hogy a combunk és az alsó lábszárunk 90 fokos szöget zárjanak be, és a talpunkkal szilárdan támaszkodjunk a padlóra. Tegyük a kezünket a fejünk alá. A hasizom mozgatása közben emelkedjünk fel olyan magasra, amilyen magasra a hátunk engedi. A gyakorlat végzése közben tartsuk a hátunk alsó részét a labdán. Lassan térjünk vissza a kiinduló helyzetbe, és ismételjük meg a gyakorlatot.


2.
Feküdjünk a labdára úgy, hogy a combunk és az alsó lábszár derékszöget zárjon be, a talpunk pedig szilárdan támaszkodik a talajra. Az egyik kezünket tegyük a fejünk alá, a másikat pedig a csípőre. A hasizom tornáztatása közben a ferde hasizmokat használjuk úgy, hogy a törzsünket ferdén kifordítjuk oldalra. Cseréljük ki a kéztartást, és ugyanezt a gyakorlatot végezzük el a másik oldalra is.



3.
Feküdjünk a tornaszőnyegre, a lábunkat tegyük a labdára úgy, hogy a combunk és az alsó lábszárunk derékszöget zárjanak be. Tegyük a kezünket a fejünk alá. A gyakorlat végzésekor mozdítsuk a törzsünket felfelé, a comb irányába, amíg érezzük, hogy a hasizmok dolgoznak. Majd visszatérünk a kiindulópontba, és a gyakorlatot megismételjük.



4.
Feküdjünk a szőnyegre, a lábunkat emeljük fel úgy, hogy derékszöget zárjon be. Fogjuk közre a lábunkkal és nyomjuk a labdát a láb belső izmainak segítségével, a kezünket pedig tegyük le a földre testünk mellé. A hasizmok igénybevételével eresszük a lábunkat a talaj felé, pár centivel a talaj fölött állítsuk meg a mozdulatot, és a lábunkat mozdítsuk vissza a kiindulópontra. A gyakorlatot vigyázva végezzük, nehogy megerőltessük a deréktájékot!



5.
Feküdjünk a labdára úgy, hogy a labda megtámassza a gerincünk alsó és középső részét. Támasszuk a lábunkat a falhoz, derékszögben a testünkhöz. A kezünket tegyük a fejünk alá. A hasizom segítségével emeljük a törzsünket a fal irányába, amíg csak tudjuk, majd néhány másodpercig maradjunk ebben a helyzetben. A gyakorlat végeztével visszatérünk a kiindulópontra, majd a mozdulatot megismételjük. Ez a gyakorlat kitűnően hat a hasizmokra, és javítja a testtartást.





Szerző: Póda Erzsébet

Megjelent partneroldalunk a Netbarátnő hozzájárulásával.


Ajánld ezt a cikket ismerőseidnek!

E-mail címed:
Ismerősöd e-mail címe:


Fitness forma, amatőr testépítés
Egy kis bevezető a súlyzós edzéssel való alakformáláshoz. Helyes táplálkozásról pár szó, hogyan érdemes kezdeni az alakformálást, akkor, amikor hosszútávú sikereket szeretnénk elérni. Bonyolult dolgok egyszerű módon, amikről sokan beszélnek, de félnek belekezdeni!!! »

Almanapok – Ötletek és eredmények
Három almanap alatt 4 kg-ot fogytam. Ennek a tapasztalatát szeretném megosztani másokkal, biztatásul. Közben alkalmazható apró praktikákról is írtam benne, amitől könnyebb lesz annak, aki rászánja magát. Nem tudom, jó helyre küldtem-e be, de új vagyok, és még... »


Amennyiben még nem tetted meg, most feliratkozhatsz heti hírlevelünkre, melyben a fogyokurak.hu weboldalra felkerült friss cikkekről tájékoztatunk. Itt add meg e-mail címed:
Iratkozz fel friss cikkeinket tartalmazó RSS csatornánkra: http://www.fogyokurak.hu/rss
Kövess minket a Twitteren!
Lájkolj minket a Facebookon!



Minden jog fenntartva © 2012, www.fogyokurak.hu | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Kapcsolat: info (kukac) fogyokurak.hu